iPhone x Face ID Tamiri

iPhone X Face ID tamiri Profesyonel iPhone servisimiz Andromobile‘da. Face ID probleminizin onarılabilir olup olmadığını öğrenmek süreç, fiyat ve detaylı bilgi için mesai saatlerinde Online Whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Face ID nedir Nasıl Tamir Edilir?

Face Id Nedir: Dijital bilgilerimizin büyük kısmı mobil cihazlarımızda saklanır. Bu bilgilerin korunması önemlidir. Parmak iziyle kimlik doğrulamada devrim yaratan Touch ID gibi Face ID de yüz tanımayla kimlik doğrulama alanında çığır açıyor. Face ID, yüzünüzün haritasını doğru şekilde çıkarmak için gelişmiş teknolojilerle donatılan yeni TrueDepth kamera sistemi sayesinde kullanıcı dostu ve güvenli bir kimlik doğrulama olanağı sunar.

Face ID iPhone x cihazınızın kilidini tek bir bakışınızla güvenli bir şekilde açar. iTunes Store, App Store ve Apple Books’ta yaptığınız satın alma işlemlerinde ve Apple Pay ile gerçekleştirdiğiniz ödemelerde Face ID’yi kullanarak kimliğinizi doğrulayabilirsiniz. Geliştiriciler de uygulamalarına giriş yapmanız için Face ID’yi kullanmanıza olanak sağlayabilir. Touch ID’yi destekleyen uygulamalar Face ID’yi de otomatik olarak destekler.

iPhone x Face ID arızası

Face ID, iPhone X ve sonraki modelleri ile A12X Bionic çipe sahip iPad Pro modellerinde kullanılabilir.

Nasıl tamir edilir: iPhone x face id tamiri yapılmadan önce yanlış bir müdahaleye fırsat vermeden gerekli ölçüm ve testler yapılarak arızanın kaynağı belirlenir. Bilinçsiz ekran değişimi esnasında zedelenmiş veya kopmuş filminden mi yoksa anakartta her hangi bir kısa devreden mi olup olmadığına bakılır. Hassas tespit sonucu film ise film onarımı yapılır. Film sağlam arızaya sebep olan şey anakart üzerinde bir kısa devre veya parça ise onayınız alınarak 2 katmanlı anakart profesyonel bir işçilikle ayrılarak gerekli bölümüne müdahale edilip onarılır.

Face ID Arızasına kesin çözüm var mıdır?

iPhone X face id arızasına kesin çözüp olup olmadığı ancak gerekli kontrol ve testlere tabi tutulduktan sonra anlaşılır. Zarar görmüş orijinal film onarılır, yada anakartta herhangi bir kısadevreden sebep ise onarılır. fakat parça değişmiş yada modül zarar görmüşse onarım müğmkün olmayabilir.

Face ID Arızası Kronikmidir?

iPhone x Face ID arızası kronik değildir. Ekran değişimi için başvurduğunuz yer profesyonel değilse ekranı sökerken iç ahize kısmında vakumlu bulunan TrueDept kamerasına bağlı Face Id filmini istemeden veya bilmeden zarar verir. Buda cihazın face Id özelliğinin çalışmamasına sebep olur.

iPhone X face ID tamiri yaptırsam verilerim gider mi?

iPhone x face id tamiri esnasında Face ID arızanız filmden kaynaklı ise verileriniz silinmez. Fakat arıza anakart üzerinde bir kısadevre sebebi ile oluşmuş ise 2 katmanlı iphone x anakartınız üzerinde işlem yapılacaksa durum değişir. Çünkü Apple iPhone X ve çoğu diğer cihazlarında tamir esnasında yerleşik entegre onarım veya değişim olursa Startup esnasında yazılım değişen donanımı tanımaz ve cihazı açmaz. bu sebeple yeni yazılım yüklenmesi gerekebilir. Yeni yazılım ise bütün verileri siler.

Yorum yapın

error: Content is protected !!